Podsumowanie I rundy sezonu letniego 2015

Koniec pierwszej rundy Ligi Kołaczkowo 2015, wszyscy mogą się udać na zasłużone wakacje. Jest to również dobra pora na podsumowanie naszego zespołu jak i całej ligi.

TEAM Krzywa Góra – zespół młody, nie doświadczony, debiutant rozgrywek. Pierwszy sezon z reguły nie jest łatwy dla takich drużyn jak my i nie stawimy tutaj wyjątku. Jeszcze miesiąc przed rozpoczęciem ligi skład nie był kompletny, kilku graczy dołączyło do nas w ostatniej chwili ale mino tych kłopotów postanowiliśmy spędzać te niedzielne popołudnia na kopaniu piłki niż robieniu czegoś innego. Do rozgrywek zgłoszonych jest 11 osób ( najmniej spośród wszystkich drużyn ) lecz możemy liczyć tylko na 9 do gry. Tak wąska kadra sprawiła że nie raz zdarzyło nam się zagrać bez rezerwowych i jak nie trudno się domyśleć były to srogie porażki (19:1 z LZS Sokolniki i 15:4 z For Link Kołaczkowo). Nikt z nas nie narzeka i mimo nie powodzeń gramy dalej.

Pierwszy mecz był spotkaniem dwóch nowych zespołów ligi, my jak ekipa ze Strzałkowa była wielką nie wiadomą. Niestety mecz nie poszedł po naszej myśli, słaba kondycja, mała liczba akcji ofensywnych i na dzień dobry kubeł zimnej wody wylany na nasze głowy. Wysoko porażka choć jak się okazało Handball trzymał poziom przez całą rundę. II kolejka i spotkanie z Szafarkiem Zieliniec. Mecz wyrównany, już wtedy do naszego konta powinny być dopisane pierwsze punkty lecz błędy w samej końcówce sprawiły że tak się nie stało. Kolejne spotkania odpowiednio z FL Kołaczkowo, Budziłowem i Sokołem Sokolniki bez większych historii. Bolesne porażki bez jakich kolwiek odpowiedzi z naszej strony i odnotowujemy piątą porażkę z kolei. Przełomowym meczem było spotkanie ze Stal-Pol Kaczanowo, rywal silny i nic nie wskazywało na nasze pierwsze zwycięstwo w lidze. W następnej kolejce z K&L Gałęzewice apetyty na wygraną były duże. Po twardym spotkaniu ulegamy 5:2 i po chwilowym odbiciu się od dna znów na nie powracamy. O przed ostatnim spotkaniu z LZS Sokolniki chyba każdy z nas chciałby zapomnieć. Porażka z liderem nie jest wstydem ale wynik już tak – 19:1!. Ostatnia ligowa kolejka, większość już myślami o wakacjach, lecz nie my. Rozgrywamy najlepsze nasze spotkanie gromiąc LZS Gorazdowo 9:1. Ta wygrana daję nadzieję na lepsze wyniki w II rundzie Gminnej Ligi Piłkarskiej ORLIK 2015.

Jeśli chodzi o inne zespoły:

- LZS Sokolniki, drużyna która zdominowała tą ligę. 9 spotkań 9 wygranych. Nic więcej nie trzeba mówić, kto choć raz widział jedno z ich spotkań, ten wie jakimi umiejętnościami indywidualnymi jak i zespołowymi dysponują.

- Sokół Sokolniki, młoda drużyna która odniosła tylko jedną porażkę z lokalnym rywalem. Zdarzały im się ciężkie mecze lecz potrafili z nich wychodzić bez opresji.

- Budziłowo, o jej sile świadczy głównie doświadczenie jak i trzon 2-3 zawodników. Słaby początek nie przeszkodził im w zajęciu 3 miejsca na półmetku rozgrywek.

- Handball Strzałkowo, rewelacja rozgrywek. Mimo pierwszego sezony w ich wykonaniu radzą sobie naprawdę świetnie nie kiedy pomagając sobie zagraniami z piłki ręcznej przez co posypało się kilka indywidualnych kar. Jako jedyna drużyna oddała mecz walkowerem przez co mogliby zająć lokatę wyżej.

- Stal-Pol Kaczanowo, zespół potrafiący stworzyć problemy każdej drużynie. Ich porażki wynikały głównie z niedyspozycji kadrowych. Mecze wygrywane zwykle jedno bramkową przewagą.

- For Link Kołaczkowo, największe rozczarowanie rozgrywek. Zespół aspirujący do tytułu który ma na swoim koncie jedynie 11 oczek. Początek nie najgorszy w ich wykonaniu lecz końcówka fatalna, w ostatnich 4 spotkaniach tylko 1 punkt.

- K&L Gałęzewice, zdecydowanie lepsza druga połowa rundy. Chłopacy nie odpuszczający i walczący na każdym metrze boiska, nie raz dopuszczają się brutalnych zagrań. Choć na orliku nie jest tak kolorowo to na dużych boiskach nie mają sobie równych.

- LZS Gorazdowo, drużyna potrafiąca walczyć i grać jak równy z równym a z drugiej strony potrafią całkowicie odpuścić spotkanie. 3 darmowe punkty po walkowerze przyczyniły się do tego że nie są ostatnim zespołem w tabeli.

- Szafarek Zieliniec, jeszcze parę lat temu zespół bijący się o najwyższe lokaty, teraz jedynie cień ekipy sprzed lat. Wygrana z mającym kadrowe problemy Kaczanowem i bezpośrednia wygrana z TEAM Krzywa Góra decyduję o zajmowaniu przez nich przed ostatniego miejsca w tabeli.